maintenance - en to uk_UA translation catalogue (64 entries)

en: Maintenance
uk_UA: Режим обслуговування

en: Save changes
uk_UA: Зберегти зміни

en: Standard Fonts
uk_UA: Стандартні шрифти

en: General Settings
uk_UA: Загальні налаштування

en: Custom CSS
uk_UA: Свій CSS

en: Exclude pages from maintenance mode
uk_UA: Виключити сторінки з режиму обслуговування

en: Pro version
uk_UA: Pro версія

en: Fruitful Code projects
uk_UA: Проекти Fruitful Code

en: Support
uk_UA: Підтримка

en: Translation
uk_UA: Переклад

en: Page title
uk_UA: Заголовок сторінки

en: Headline
uk_UA: Тема

en: Description
uk_UA: Опис

en: Footer Text
uk_UA: Текст футеру

en: Set Logo width
uk_UA: Встановити ширину логотипа

en: Set Logo height
uk_UA: Встановити висоту логотипа

en: Logo
uk_UA: Лого

en: Upload Logo
uk_UA: Завантажити лого

en: Retina logo
uk_UA: Retina логотип

en: Upload Retina Logo
uk_UA: Завантажити Retina лого

en: Background image (portrait mode)
uk_UA: Фонове зображення (портретний режим)

en: Upload image for portrait device orientation
uk_UA: Завантажити зображення для портретної орієнтації девайсу

en: Page preloader image
uk_UA: Зображення прелоадеру

en: Upload preloader
uk_UA: Завантажити фон

en: Show admin bar
uk_UA: Показати панель адміністратора

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
uk_UA: Служба тимчасово недоступна, Google Analytics буде відключена.

en: Set blur intensity
uk_UA: Встановити інтенсивність розмиття

en: Apply background blur
uk_UA: Застосувати розмиття фону

en: Enable frontend login
uk_UA: Включити форму входу

en: CSS Code
uk_UA: Код CSS

en: Select the page to be displayed:
uk_UA: Виберіть сторінку, яка буде відображатися:

en: Background image
uk_UA: Фонове зображення

en: Upload Background
uk_UA: Завантажити фон

en: Background color
uk_UA: Колір фону

en: Font color
uk_UA: Колір шрифту

en: Login block background color
uk_UA: Колір фону

en: Font family
uk_UA: Шрифт

en: Subsets
uk_UA: Підмножина

en: Have any questions?
uk_UA: Є запитання?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
uk_UA: Ви можете знайти відповіді на свої запитання на <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">форумі підтримки</a>.<br><a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">Зв'яжіться з нами</a> щодо питань налаштування та пропозицій. <br> Відвідайте наш веб-сайт, щоб дізнатися більше про нас і наші послуги <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
uk_UA: Цей плагін доступний для перекладу

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
uk_UA: Бажаєте покращити переклад або перекласти на свою рідну мову? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
uk_UA: Дотримуйтесь цієї інструкції

en: Premium WordPress themes
uk_UA: Преміум WordPress теми

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
uk_UA: ANAGLYPH - Односторінкова / Багатосторінкова WordPress тема

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
uk_UA: Love.ly - Проста та елегантна WordPress тема

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
uk_UA: Zoner - WordPress тема по нерухотості

en: Extended functionality
uk_UA: Maintenance PRO

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
uk_UA: Купуйте <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">Maintenance PRO</a> і отримаєте функцію зворотного відліку і можливість відкривати доступ декільком користувачам. %1$s Якщо вам сподобався плагін, залиште відгук на цих сторінках: <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">Оцінити плагін</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">залишити відгук</a>.

en: Demo website
uk_UA: Демо сайт

en:  is
uk_UA:  це

en: Website is under construction
uk_UA: Сайт знаходиться в стадії розробки

en: Maintenance mode is on
uk_UA: Режим обслуговування

en: Website will be available soon
uk_UA: Сайт буде доступний незабаром

en: Permission access denied!
uk_UA: Дозвіл на доступ заборонений!

en: Login is incorrect!
uk_UA: Не вірний логін!

en: Password is incorrect!
uk_UA: Не вірний пароль!

en: Login and password are incorrect!
uk_UA: Логін та пароль не вірні!

en: Please verify that you are not a robot.
uk_UA: Підтвердить будь ласка що ви не робот.

en: User Login
uk_UA: Логін

en: Username
uk_UA: Ім'я користувача

en: Password
uk_UA: Пароль

en: Lost Password
uk_UA: Забули пароль?

en: Login
uk_UA: Логін
