Maintenance v2.3 - en to tr translation catalogue (53 entries)

en: Maintenance
tr: Bakım

en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

en: Standard Fonts
tr: Giriş

en: Google Web Fonts
tr: Google Web Fontları

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Custom CSS
tr: Özel CSS

en: Exclude pages from maintenance mode
tr: Excluir páginas de modo de mantenimiento

en: Pro version
tr: Pro versiyon

en: Fruitful Code projects
tr: Fruitful Kod projeleri

en: Support
tr: Destek

en: Translation
tr: Çeviri

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Headline
tr: Başlık

en: Description
tr: Açıklama

en: Footer Text
tr: Altbilgi metni

en: Set Logo width
tr: Set Logo genişliği

en: Set Logo height
tr: Set Logo yüksekliği

en: Upload Logo
tr: Logo Yükle

en: Upload Retina Logo
tr: Yükle Retina Logo

en: Show admin bar
tr: Yönetici çubuğunu göster

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
tr: Hizmet geçici olarak kullanılamıyor, Google analytics devre dışı bırakılacak.

en: Google Analytics ID
tr: Google Analytics ID'si

en: Set blur intensity
tr: Set bulanıklık yoğunluğu

en: Apply background blur
tr: arka plan bulanıklığı uygula

en: Enable frontend login
tr: önyüz girişi etkinleştir

en: CSS Code
tr: CSS Kodu

en: Select the page to be displayed:
tr: Görüntülenecek sayfayı seçin:

en: Background image
tr: Arkaplan resmi

en: Upload Background
tr: Arkaplan Yükle

en: Background color
tr: Arkaplan rengi

en: Font color
tr: Font rengi

en: Font family
tr: Font ailesi

en: Subsets
tr: alt kümeler

en: Have any questions?
tr: Sorunuz var mı?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
tr: En sorularınızı bulabilirsiniz <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">destek Forumu</a><br>Yapabilirsin <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">bizimle iletişime geçin</a> özelleştirme istekleri ve önerileri ile.<br> Иize ve hizmetlerimiz hakkında bilgi edinmek için web sitemizi ziyaret ediniz <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
tr: Bu eklenti dostu çevirisi

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
tr: çeviri geliştirmek veya anadil için bir yapmak ister misiniz? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
tr: Bu öğretici izleyin

en: Premium WordPress themes
tr: Premium WordPress temaları

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
tr: Anaglyph - Tekli sayfa / Çoklu Sayfa WordPress Teması

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
tr: Love.ly - Basit ve Zarif WordPress teması

en: Extended functionality
tr: Genişletilmiş fonksiyonellik

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
tr: Gelişmiş fonksiyonellikleri ile <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> versiyonu satın alın. %1$s Eklentimizi beğendiyseniz lütfen <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">değerlendirin</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">geri bildirimler bırakın</a>.

en: Demo website
tr: Demo websitesi

en: Website is under construction
tr: Web sitesi yapım aşamasındadır

en: Maintenance mode is on
tr: Bakım modu açık

en: Website will be available soon
tr: Web sitesi yakında kullanılabilir olacak

en: Permission access denied!
tr: İzin erişimi reddedildi!

en: User Login
tr: Kullanıcı Girişi

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Password
tr: Şifre

en: Lost Password
tr: Şifreyi Unuttum

en: Login
tr: Giriş
