Maintenance - en to sv_SE translation catalogue (53 entries)

note: Plugin Name of the plugin/theme
en: Maintenance
sv_SE: Underhåll

en: Save changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Standard Fonts
sv_SE: Standardtypsnitt

en: Google Web Fonts
sv_SE: Google Webbtypsnitt

en: General Settings
sv_SE: Allmänna inställningar

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Exclude pages from maintenance mode
sv_SE: Uteslut sidor från underhållsläge

en: Support
sv_SE: Kundtjänst

en: Translation
sv_SE: Översättning

en: Page title
sv_SE: Sidans rubrik

en: Headline
sv_SE: Rubrik

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Footer Text
sv_SE: Sidfotstext

en: Set Logo width
sv_SE: Sätt logotypens bredd

en: Set Logo height
sv_SE: Sätt logotypens höjd

en: Logo
sv_SE: Logotyp

en: Upload Logo
sv_SE: Ladda upp logotyp

en: Retina logo
sv_SE: Högupplöst logotyp (Retina)

en: Upload Retina Logo
sv_SE: Ladda upp högupplöst logotyp (Retina)

en: Show admin bar
sv_SE: Visa adminmeny

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
sv_SE: När du anger kod 503, Service temporarily unavailable , kommer Google Analytics att inaktiveras.

en: Set blur intensity
sv_SE: Ställ in oskärpans intensitet

en: Apply background blur
sv_SE: Tillämpa bakgrundsoskärpa

en: Enable frontend login
sv_SE: Aktivera front-end inloggning

en: CSS Code
sv_SE: CSS Kod

en: Select the page to be displayed:
sv_SE: Välj sidan som ska visas:

en: Background image
sv_SE: Bakgrundsbild

en: Upload Background
sv_SE: Ladda upp bakgrundbild

en: Background color
sv_SE: Bakgrundsfärg

en: Font color
sv_SE: Teckenfärg

en: Font family
sv_SE: Typsnittsfamilj

en: Subsets
sv_SE: Typsnittets undergrupp

en: Have any questions?
sv_SE: Några frågor?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
sv_SE: Du kan hitta svar på dina frågor på <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/plugin/maintenance">supportforum</a> <br> Du kan <a target="_blank" href="mailto:mail@fruitfulcode.com?subject=Maintenance plugin">kontakta oss</a> med anpassnings önskemål och förslag. <br> Besök gärna vår hemsida för att läsa om oss och våra tjänster <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
sv_SE: Detta tillägg är översättningsvänligt

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
sv_SE: Vill du förbättra översättningen eller göra en för ditt modersmål? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
sv_SE: Följa denna handledning

en: Premium WordPress themes
sv_SE: Premium WordPressteman

en: Extended functionality
sv_SE: Utökad funktionalitet

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
sv_SE: Köp <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO-versionen</a> med utökad funktionalitet. %1$s om du gillar vårt tillägg vänligen <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">betygsätt det</a> och <a title="lämna feedback" href="%2$s" target="_blank">lämna feedback</a>.

en: Demo website
sv_SE: Demo webbplats

en:  is
sv_SE:  är

en: Website is under construction
sv_SE: Webbplats är under uppbyggnad

en: Maintenance mode is on
sv_SE: Underhållsläge är på

en: Website will be available soon
sv_SE: Webbplatsen kommer snart vara tillgänglig

en: Permission access denied!
sv_SE: Åtkomst nekad!

en: Please verify that you are not a robot.
sv_SE: Verifiera att du inte är en robot.

en: User Login
sv_SE: Inloggning

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Password
sv_SE: Lösenord

en: Lost Password
sv_SE: Glömt lösenordet

en: Login
sv_SE: Logga in

note: Description of the plugin/theme
en: Take your website for maintenance away from public view. Use maintenance plugin if your website is in development or you need to change a few things, run an upgrade. Make it only accessible by login and password. Plugin has a options to add a logo, background, headline, message, colors, login, etc. Extended PRO with more features version is available for purchase.
sv_SE: Ta din webbplats för underhåll borta från offentligheten. Använd tillägget Underhåll om din webbplats är under utveckling eller om du behöver ändra några saker eller köra en uppgradering. Gör den enbart tillgänglig med login och lösenord. Tilläget erbjuder möjligheten att lägga till en logotyp, bakgrund, rubrik, meddelande, färger, inloggning, etc. Utökad PRO-version med fler funktioner finns att köpa.
