maintenance - en to pt_BR translation catalogue (50 entries)

en: Save changes
pt_BR: Salvar alterações

en: Standard Fonts
pt_BR: Fontes padrão

en: General Settings
pt_BR: Configurações gerais

en: Custom CSS
pt_BR: CSS customizado

en: Exclude pages from maintenance mode
pt_BR: excluir páginas de modo de manutenção

en: Pro version
pt_BR: versão Pro

en: Fruitful Code projects
pt_BR: projetos de código frutíferas

en: Support
pt_BR: Apoio

en: Translation
pt_BR: Tradução

en: Page title
pt_BR: Título da página

en: Headline
pt_BR: Cabeçalho

en: Description
pt_BR: Descrição

en: Footer Text
pt_BR: Texto de rodapé

en: Set Logo width
pt_BR: Set largura Logo

en: Set Logo height
pt_BR: Set altura Logo

en: Upload Logo
pt_BR: Enviar logo

en: Upload Retina Logo
pt_BR: Enviar Retina logo

en: Show admin bar
pt_BR: Mostrar barra administrativa

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
pt_BR: Serviço temporariamente indisponível, o Google Analytics será desativado.

en: Set blur intensity
pt_BR: Definir a intensidade borrão

en: Apply background blur
pt_BR: Aplicar borrão

en: Enable frontend login
pt_BR: Ativar o login frontend

en: CSS Code
pt_BR: Código CSS

en: Select the page to be displayed:
pt_BR: Seleccione a página a ser exibida:

en: Background image
pt_BR: Imagem de fundo

en: Upload Background
pt_BR: Enviar imagem de fundo

en: Background color
pt_BR: Cor do plano de fundo

en: Font color
pt_BR: Cor da fonte

en: Font family
pt_BR: Família de fontes

en: Subsets
pt_BR: subconjuntos

en: Have any questions?
pt_BR: Tem alguma pergunta?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
pt_BR: Você pode encontrar respostas às suas perguntas em <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">Fórum de suporte</a><br>Você pode  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">Nos contate</a> com pedidos de personalização e sugestões. <br> Por favor, visite nosso site para saber mais sobre nós e nossos serviços <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
pt_BR: Este plugin é a tradução amigável

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
pt_BR: Quer melhorar tradução ou fazer um para a sua língua nativa? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
pt_BR: Siga este tutorial

en: Premium WordPress themes
pt_BR: temas Premium WordPress

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
pt_BR: ANAGLYPH - Uma página / Várias páginas Tema WordPress

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
pt_BR: Love.ly - tema simples e elegante WordPress

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
pt_BR: Zoner - Imóveis WordPress tema

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
pt_BR: Compra <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> versão com funcionalidade estendida. %1$sSe você gosta de nosso plugin, por favor <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">deixar feedbacks</a>.

en: Demo website
pt_BR: website de demonstração

en: Website is under construction
pt_BR: Site em construção

en: Maintenance mode is on
pt_BR: Modo de manutenção ativado

en: Website will be available soon
pt_BR: O site estará disponível em breve

en: Permission access denied!
pt_BR: Permissão de acesso negada!

en: User Login
pt_BR: Login de usuário

en: Username
pt_BR: Usuário

en: Password
pt_BR: Senha

en: Lost Password
pt_BR: Senha perdida

en: Login
pt_BR: Entrar
