maintenance - en to nl translation catalogue (45 entries)

en: Maintenance
nl: Der Wartungsmodus ist aktiv

en: Save changes
nl: Bewaar instellingen

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: Exclude pages from maintenance mode
nl: Uitsluiten pagina's uit maintenance mode

en: Pro version
nl: Pro Versie

en: Fruitful Code projects
nl: Fruitful Code projecten

en: Support
nl: Ondersteuning

en: Translation
nl: Vertaling

en: Page title
nl: Pagina naam

en: Headline
nl: Kop

en: Description
nl: Omschrijving

en: Set Logo width
nl: Set Logo breedte

en: Set Logo height
nl: Set Logo hoogte

en: Upload Logo
nl: Logo uploaden

en: Upload Retina Logo
nl: Retina logo uploaden

en: Show admin bar
nl: Toon admin balk

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
nl: Service tijdelijk niet beschikbaar is, zal Google Analytics worden uitgeschakeld.

en: Set blur intensity
nl: Set blur intensiteit

en: Apply background blur
nl: Solliciteer achtergrondonscherpte

en: Enable frontend login
nl: Inschakelen frontend login

en: Select the page to be displayed:
nl: Selecteer de pagina die moet worden weergegeven:

en: Background image
nl: Achtergrond afbeelding

en: Upload Background
nl: Achtergrond afbeelding uploaden

en: Background color
nl: Achtergrond kleur

en: Font color
nl: Font kleur

en: Font family
nl: font familie

en: Subsets
nl: subsets

en: Have any questions?
nl: Heeft u vragen?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
nl: U kunt antwoorden op uw vragen te vinden op <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">helpforum</a><br>Je kan <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">Neem contact met ons op</a> met maatwerk verzoeken en suggesties. <br> Bezoek onze website voor meer informatie over ons en onze diensten <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
nl: Deze plugin is vertaling vriendelijke

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
nl: Wil je vertaling te verbeteren of te maken voor uw eigen taal? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
nl: Volg deze tutorial

en: Premium WordPress themes
nl: Premium WordPress thema's

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
nl: ANAGLYPH - Één pagina / meerdere pagina WordPress Theme

en: Extended functionality
nl: Uitgebreidere functies

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
nl: Koop de <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> versie met uitgebreidere functies. %1$s Als u onze plugin leuk vindt, schrijf dan een <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">waardering</a> of <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">schrijf een recentie</a>.

en: Website is under construction
nl: De website is in opbouw

en: Maintenance mode is on
nl: De onderhoudmodus is ingeschakeld

en: Website will be available soon
nl: De website is snel weer beschikbaar

en: Permission access denied!
nl: U heeft geen toegang!

en: User Login
nl: Gebruiker login

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Lost Password
nl: Vergeten wachtwoord

en: Login
nl: Log in
