Maintenance - en to ja_JP translation catalogue (57 entries)

en: Save changes
ja_JP: 変更を保存

en: Standard Fonts
ja_JP: 標準フォント

en: Google Web Fonts
ja_JP: Google Web フォント

en: General Settings
ja_JP: 基本設定

en: Custom CSS
ja_JP: カスタムCSS

en: Exclude pages from maintenance mode
ja_JP: メンテナンスモードからページを除外

en: Pro version
ja_JP: プロ版

en: Fruitful Code projects
ja_JP: Fruitfulコードプロジェクト

en: Support
ja_JP: サポート

en: Translation
ja_JP: 翻訳

en: Page title
ja_JP: ページタイトル

en: Headline
ja_JP: 見出し

en: Description
ja_JP: 説明

en: Footer Text
ja_JP: フッターテキスト

en: Set Logo width
ja_JP: ロゴの幅設定

en: Set Logo height
ja_JP: ロゴの高さ設定

en: Logo
ja_JP: ロゴ

en: Upload Logo
ja_JP: ロゴをアップロード

en: Retina logo
ja_JP: Retina ロゴ

en: Upload Retina Logo
ja_JP: Retina対応のロゴをアップロード

en: Show admin bar
ja_JP: 管理メニューバーへ表示

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
ja_JP: サービスが一時的に利用できません。Google analyticsは無効になります。

en: Google Analytics ID
ja_JP: Google アナリティクスID

en: Set blur intensity
ja_JP: ぼかし強度設定

en: Apply background blur
ja_JP: 背景にぼかしを適用します。

en: Enable frontend login
ja_JP: フロントエンドのログインを有効にします

en: CSS Code
ja_JP: CSSコード

en: Select the page to be displayed:
ja_JP: 表示するページを選択します。

en: Background image
ja_JP: 背景画像

en: Upload Background
ja_JP: 背景画像をアップロード

en: Background color
ja_JP: 背景色

en: Font color
ja_JP: フォントの色

en: Font family
ja_JP: フォントの種類

en: Subsets
ja_JP: サブセット

en: Have any questions?
ja_JP: ご質問がありますか？

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
ja_JP: こちらでよくある質問を見ることができます<a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">サポートフォーラム</a> <br>それでも解決しない場合は<a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">お問い合わせ</a>からご希望や提案をお願いします。（英語） <br>私たちのサービスを知っていただくために、ぜひ私達のウェブサイトをご覧ください<a href="%1$s" title="%2$sの">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
ja_JP: このプラグインは、翻訳フレンドリーです

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
ja_JP: 翻訳を作成または改善したりしてみませんか？ <a href="%1$s" title="%2$sの">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
ja_JP: こちらのチュートリアルからお願いします

en: Premium WordPress themes
ja_JP: プレミアムWordpressのテーマ

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
ja_JP: アナグリフ -  1ページ/マルチページWordPressのテーマ

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
ja_JP: Love.ly  - シンプル＆エレガントなWordPressのテーマ

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
ja_JP: Zonerの - 不動産WordPressのテーマ

en: Extended functionality
ja_JP: 拡張された機能

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
ja_JP: 購入<a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a>拡張機能とバージョンを。あなたは私たちのプラグインがお願いした場合は%1$sが<a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">それを評価し</a> 、 <a title="フィードバックを残します" href="%2$s" target="_blank">フィードバックを残します</a> 。

en: Demo website
ja_JP: デモサイト

en:  is
ja_JP: が

en: Website is under construction
ja_JP: ウェブサイトは工事中です

en: Maintenance mode is on
ja_JP: メンテナンスモードがオンになっています

en: Website will be available soon
ja_JP: ウェブサイトは、すぐに利用できるようになります

en: Permission access denied!
ja_JP: アクセスが拒否されました！

en: Please verify that you are not a robot.
ja_JP: ロボットではないことを確認してください。

en: User Login
ja_JP: ユーザーログイン

en: Username
ja_JP: ユーザー名

en: Password
ja_JP: パスワード

en: Lost Password
ja_JP: パスワード紛失

en: Login
ja_JP: ログイン
