maintenance - en to it_IT translation catalogue (51 entries)

en: Maintenance
it_IT: Manutenzione

en: Save changes
it_IT: Salva le modifiche

en: General Settings
it_IT: Impostazioni generali

en: Custom CSS
it_IT: CSS personalizzato

en: Exclude pages from maintenance mode
it_IT: Escludere le pagine di modalità di manutenzione

en: Pro version
it_IT: Versione Pro

en: Fruitful Code projects
it_IT: Fruitful Code progetti

en: Support
it_IT: Assistenza

en: Translation
it_IT: Traduzione

en: Page title
it_IT: Titolo della pagina

en: Headline
it_IT: Intestazione

en: Description
it_IT: Descrizione

en: Footer Text
it_IT: Piè di pagina di testo

en: Set Logo width
it_IT: Set larghezza Logo

en: Set Logo height
it_IT: Regolare l'altezza del Logo

en: Upload Logo
it_IT: Carica logo

en: Upload Retina Logo
it_IT: Carica Retina logo

en: Show admin bar
it_IT: Mostra la barra di Amministrazione

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
it_IT: Servizio temporaneamente non disponibile, Google Analytics sarà disabilitata.

en: Set blur intensity
it_IT: intensità Set sfocatura

en: Apply background blur
it_IT: Applicare la sfocatura dello sfondo

en: Enable frontend login
it_IT: Abilitare l'accesso frontend

en: CSS Code
it_IT: codice CSS

en: Select the page to be displayed:
it_IT: Selezionare la pagina da visualizzare:

en: Background image
it_IT: Immagine di sfondo

en: Upload Background
it_IT: Carica sfondo

en: Background color
it_IT: Colore dello sfondo

en: Font color
it_IT: Colore del testo

en: Font family
it_IT: Famiglia di font

en: Subsets
it_IT: sottoinsiemi

en: Have any questions?
it_IT: Hai domande?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
it_IT: Si possono trovare le risposte alle vostre domande a <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">Forum di assistenza</a><br>Potresti <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">Contattaci</a> le richieste di personalizzazione e suggerimenti. <br> Si prega di visitare il nostro sito per conoscere noi e dei nostri servizi <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
it_IT: Questo plugin è la traduzione amichevole

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
it_IT: Vuoi migliorare traduzione o fare uno per la lingua nativa? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
it_IT: Seguite questo tutorial

en: Premium WordPress themes
it_IT: Temi WordPress Premium

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
it_IT: ANAGLYPH - Una pagina / multi pagina di WordPress Theme

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
it_IT: Love.ly - tema WordPress Simple & Elegant

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
it_IT: Zoner - Immobiliare tema WordPress

en: Extended functionality
it_IT: Funzionalità estese

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
it_IT: Acquista la versione <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> con funzionalità estese. %1$s Se il nostro plugin ti piace <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">votalo</a> e <a title="" href="%2$s" target="_blank">lascia un commento</a>.

en: Demo website
it_IT: Sito web dimostrativo

en: Website is under construction
it_IT: Il sito web è in costruzione

en: Maintenance mode is on
it_IT: La modalità di manutenzione è attiva

en: Website will be available soon
it_IT: Il sito web sarà disponibile a breve

en: Permission access denied!
it_IT: Accesso negato!

en: User Login
it_IT: Login utente

en: Username
it_IT: Nome utente

en: Password
it_IT: Parola d'ordine

en: Lost Password
it_IT: Password dimenticata

en: Login
it_IT: Accesso
