Maintenance v2.3 - en to es_ES translation catalogue (54 entries)

en: Maintenance
es_ES: Mantenimiento

en: Save changes
es_ES: Guardar Cambios

en: Standard Fonts
es_ES: Fuentes estándar

en: Google Web Fonts
es_ES: Fuentes web Google

en: General Settings
es_ES: Ajustes

en: Custom CSS
es_ES: CSS personalizado

en: Exclude pages from maintenance mode
es_ES: Excluir páginas de modo de mantenimiento

en: Pro version
es_ES: Versión Pro

en: Fruitful Code projects
es_ES: Proyectos de Fruitful Code

en: Support
es_ES: Soporte

en: Translation
es_ES: Traducción

en: Page title
es_ES: Título de página

en: Headline
es_ES: Cabecera

en: Description
es_ES: Descripción

en: Footer Text
es_ES: Texto de pie de página

en: Set Logo width
es_ES: Establecer anchura Logo

en: Set Logo height
es_ES: Ajuste la altura del Logotipo

en: Upload Logo
es_ES: Subir Logo

en: Upload Retina Logo
es_ES: Subir Retina Logo

en: Show admin bar
es_ES: Mostrar barra admin

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
es_ES: Servicio temporalmente no disponible, Google Analytics se desactivará.

en: Google Analytics ID
es_ES: ID Google Analytics

en: Set blur intensity
es_ES: intensidad determinado la falta de definición

en: Apply background blur
es_ES: Aplicar desenfoque de fondo

en: Enable frontend login
es_ES: Habilitar inicio de sesión frontend

en: CSS Code
es_ES: Código CSS

en: Select the page to be displayed:
es_ES: Seleccione la página que se mostrará:

en: Background image
es_ES: Imagen de fondo

en: Upload Background
es_ES: Subir fondo

en: Background color
es_ES: Color de fondo

en: Font color
es_ES: Color de fuente

en: Font family
es_ES: Familia de fuente

en: Subsets
es_ES: subconjuntos

en: Have any questions?
es_ES: ¿Tienes preguntas?

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
es_ES: Usted puede encontrar respuestas a sus preguntas en <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">Foro de soporte</a><br>Puedes <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">Contáctenos</a>con las solicitudes de personalización y sugerencias. <br> Por favor, visite nuestro sitio web para aprender sobre nosotros y nuestros servicios <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
es_ES: Este plugin es amigable traducción

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
es_ES: ¿Quieres mejorar la traducción o hacer uno para su lengua materna? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
es_ES: Siga este tutorial

en: Premium WordPress themes
es_ES: Plantillas Premium Wordpress

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
es_ES: ANAGLYPH - Plantilla Wordpress de Una página / Multi página

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
es_ES: Love.ly - Plantilla Wordpress Simple y Elegante

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
es_ES: Zoner - Inmobiliaria tema de WordPress

en: Extended functionality
es_ES: Funcionalidad extendida

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
es_ES: Comprar versión <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> con funcionalidad extendida.  %1$s Si te gusta nuestro plugin, por favor <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">puntúalo</a>, <a title="deja tus comentarios" href="%2$s" target="_blank">deja tus comentarios</a>.

en: Demo website
es_ES: Web demostración

en: Website is under construction
es_ES: Página en construcción

en: Maintenance mode is on
es_ES: Modo mantenimiento activado

en: Website will be available soon
es_ES: La página estará disponible pronto

en: Permission access denied!
es_ES: Permiso de acceso denegado!

en: User Login
es_ES: Iniciar sesión

en: Username
es_ES: Usuario

en: Password
es_ES: Contraseña

en: Lost Password
es_ES: Contraseña perdida

en: Login
es_ES: Conectar
