maintenance - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Maintenance
ar: صيانة

en: Save changes
ar: حفظ التغيرات

en: Standard Fonts
ar: مستوى الخطوط

en: General Settings
ar: الإعدادات العامة

en: Custom CSS
ar:  حسب الطلب CSS

en: Exclude pages from maintenance mode
ar: استبعاد صفحات من وضع الصيانة

en: Pro version
ar: نسخة للمحترفين

en: Fruitful Code projects
ar: مشاريع كود مثمرة

en: Support
ar: الدعم

en: Translation
ar: ترجمة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Headline
ar: عنوان رئيسي

en: Description
ar: وصف

en: Footer Text
ar: نص تذييل

en: Set Logo width
ar: مجموعة عرض الشعار

en: Set Logo height
ar: مجموعة ارتفاع الشعار

en: Logo
ar: شعار

en: Upload Logo
ar: تحميل الشعار

en: Retina logo
ar: شبكية العين شعار

en: Upload Retina Logo
ar: تحميل الشبكية شعار

en: Show admin bar
ar: عرض شريط المشرف

en: Service temporarily unavailable, Google analytics will be disable.
ar: الخدمة غير متوفرة مؤقتا، سيتم تعطيل تحليلات جوجل.

en: Set blur intensity
ar: تعيين كثافة طمس

en: Apply background blur
ar: تطبيق طمس الخلفية

en: Enable frontend login
ar: تمكين تسجيل الدخول الواجهة

en: CSS Code
ar: كود CSS

en: Select the page to be displayed:
ar: حدد الصفحة للظهور:

en: Background image
ar: الصورة الخلفية

en: Upload Background
ar: تحميل خلفية

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Font color
ar: لون الخط

en: Font family
ar: خط العائلة

en: Subsets
ar: فرعية

en: Have any questions?
ar: لديك أي أسئلة؟

en: You may find answers to your questions at <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386">support forum</a><br>You may  <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new">contact us</a> with customization requests and suggestions.<br> Please visit our website to learn about us and our services <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
ar: قد تجد إجابات على أسئلتك في <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/sections/200406386"> منتدى الدعم  <br></a>يمكنك    <a target="_blank" href="http://support.fruitfulcode.com/hc/en-us/requests/new"> اتصل بنا </a> مع طلبات التخصيص والاقتراحات.  <br> يرجى زيارة موقعنا على الانترنت لمعرفة المزيد عن لنا وخدماتنا <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: This plugin is translation friendly
ar: هذا هو البرنامج المساعد الترجمة دية

en: Want to improve translation or make one for your native language? <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>
ar: ترغب في تحسين الترجمة أو جعل واحدة لغتك الأم؟ <a href="%1$s" title="%2$s">%2$s</a>

en: Follow this tutorial
ar: اتبع هذا البرنامج التعليمي

en: Premium WordPress themes
ar: قسط المواضيع وورد

en: ANAGLYPH - One page / Multi Page WordPress Theme
ar: ANAGLYPH - صفحة واحدة / متعدد صفحة وورد موضوع

en: Love.ly - Simple & Elegant WordPress theme
ar: Love.ly - موضوع بسيط وأنيق وورد

en: Zoner - Real Estate WordPress theme
ar: Zoner - عقارات وورد موضوع

en: Extended functionality
ar: وظائف الموسعة

en: Purchase <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank">PRO</a> version  with extended functionality. %1$s If you like our plugin please <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5">rate it</a>, <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank">leave feedbacks</a>.
ar: شراء <a href="http://codecanyon.net/item/maintenance-wordpress-plugin/2781350?ref=fruitfulcode" target="_blank"> محترف </a> نسخة مع وظائف الموسعة.  %1$s إذا كنت ترغب المساعد لدينا من فضلك  <a target="_blank" href="http://wordpress.org/support/view/plugin-reviews/maintenance?filter=5"> قيمه </a>,  <a title="leave feedbacks" href="%2$s" target="_blank"> ترك الاصداء .</a>

en: Demo website
ar: الموقع التجريبي

en: Website is under construction
ar: الموقع قيد الإنشاء

en: Maintenance mode is on
ar: وضع الصيانة على

en: Website will be available soon
ar: سيكون الموقع متاحا في وقت قريب

en: Permission access denied!
ar: وصول تم رفض الإذن!

en: User Login
ar: دخول المستخدم

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Password
ar: كلمه السر

en: Lost Password
ar: كلمة مرور مفقودة

en: Login
ar: تسجيل الدخول
